Новини < Повернутися до переліку новин

«Правочин» виступив партнером III Щорічного форуму юрисконсультів

2015-10-13

Олександр Оніщенко, керуючий партнер АК "Правочин", виступив з доповіддю на тему "Витратне правосуддя. Судовий збір 2015" в рамках третьої сесії III Щорічного форуму юрисконсультів.

"Вважаю за необхідне встановлення верхньої межі судового збору, принаймні, в окремих категоріях справ. З набранням чинності змін до Закону України «Про судовий збір» кількість звернень до судів об'єктивно зменшиться. Думаю, вже вереснева статистика це проілюструє. Якщо підходити глобально, то ставки судового збору зросли практично по всіх категоріях справ. Наприклад, в адміністративних спорах була відмінена верхня межа судового збору. Виникає безглузда ситуація, з якою ми зараз будемо зустрічатися повсюдно. Податковий орган виносить податкове повідомлення-рішення на величезну суму (з практики, ситуація вкрай поширена), в той же час підприємство не може заплатити, навіть, суму судового збору для звернення до Окружного адміністративного суду України. При цьому, у нас відсутня фактична можливість звільнення від сплати такого збору. Мова може йти лише про відстрочку або розстрочку його сплати.

Але є й позитив - податкові органи тепер також зобов'язані платити судовий збір. Наскільки мені відомо, грошей на це немає, і вони вже масово подають клопотання перед судом про звільнення або відстрочення його сплати. І є вже ухвали судів про задоволенні таких клопотань.

Так що я прихильник повернення до ідеї встановлення меж судового збору в даній категорії справ. Вони, безумовно, повинні бути високими, але розумними. Збалансованість повинна бути присутньою» - зазначив Олександр Оніщенко у своїй доповіді.

Проаналізувавши на прикладі різних судових інстанцій і різних категорій справ зміну ставок судового збору, Олександр Оніщенко констатував, що правосуддя дійсно стало витратним: «Судитися стало дорожче, і судитися будуть не всі».

На його думку, в умовах подорожчання послуг Феміди рішення про звернення до суду будуть прийматися з більшою обережністю, збільшаться вимоги до юрисконсультів та зовнішніх консультантів у частині якості правової експертизи, а також особливу увагу бізнес приділятиме конкретному і якісному формуванню позовних вимог.

http://pravo.ua/news.php?id=0050420

 

   

   

   

Наступна новинаПопередня новина