Новини < Повернутися до переліку новин

Олександр Оніщенко виступив з доповіддю на засідані Комітету АПУ

2015-12-09

Вчора, 8 грудня 2015 року, відбулося засідання Комітету АПУ з процесуального права. В обговоренні питань щодо застосування забезпечувальних заходів в господарському та адміністративному процесі взяв участь Олександр Оніщенко, керуючий партнер «Правочин».

В своїй доповіді «Відмовити не можна задовольнити» стосовно забезпечення позову в адміністративному процесі він зазначив: «Судам вищої інстанції потрібно негайно узагальнити судову практику та надати відповідні роз’яснення як саме враховувати докази при вирішенні питань щодо вжиття заходів забезпечення позову. В той же час адміністративним судам необхідно ретельніше ставитися до з’ясування наявності або відсутності очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до прийняття рішення по адміністративній справі, оскільки формальний підхід може призвести до непоправних наслідків».

Проаналізувавши судову практику судів адміністративної юрисдикції за 2015 рік, Олександр Оніщенко дійшов висновку, що шансів на задоволення клопотань про забезпечення позову в адміністративному процесі при сьогоднішньому стані справ майже немає. Причинами цього є і небажання суддів бути притягненим до дисциплінарної відповідальності внаслідок задоволення клопотань про забезпечення позову, і низька якість аргументації та надання доказів з боку позивачів, і відсутність узагальнення судової практики з боку судів вищих інстанції.

Але головним, на думку Олександра Оніщенко, є те, що законодавча база щодо питання забезпечення позову в адміністративному процесі має бути більш ретельно регламентована з боку законодавця. Члени комітету підтримали таку позицію і висловилися за розробку рекомендації щодо удосконалення інституту забезпечення позову в адміністративному процесуальному законодавстві. Учасники засідання підкреслили, що шляхи подолання цього явища полягають, перш за все, в напрацюванні (насамперед через судову практику) єдиного підходу до вирішення питань, які виникають при застосуванні заходів до забезпечення позову.

 

 

Наступна новинаПопередня новина