Новини < Повернутися до переліку новин

Адвокати «Правочин» довели в ВАСУ відсутність порушень податкового законодавства з боку компанії Lantmannen AXA

2015-12-10

Адвокати «Правочин» – керуючий партнер Олександр Оніщенко та радник Сергій Римар – довели в суді незаконність повідомлень-рішень податкового органу та відсутність порушення вимог податкового законодавства з боку ПАТ Lantmannen AXA, підприємства, що входить до одного з найбільших скандинавських холдингів з виробництва продуктів харчування.

09 грудня 2015 року Вищий адміністративний суд України, погодившись з правовою позицією наших адвокатів, виніс постанову, визнав рішення попередніх інстанції законними та обгрунтованими, а касаційну скаргу податківців залишив без задоволення.

Спір у даній справі стосувався права платника податків на включення витрат за сплату процентів за борговим зобов’язаннями, здійснених в одному податковому періоді  у валові витрати наступних періодів. Крім того, на думку фіскальної служби, включення до складу податкового кредиту сум ПДВ, які зазначені у складених в попередні періоди податкових накладних, є порушенням вимог податкового законодавства.

Касаційна інстанція, як і суди першої та апеляційної інстанції, не погодилася з думкою фіскальних органів, зазначивши, що право платника податку відносити  витрати на сплату процентів не лише у звітному періоді, у якому понесено такі витрати, але і у наступні податкові періоди, узгоджується з нормами Закону.  

Стосовно формування податкового кредиту за податковими накладними, отриманими від контрагентів із запізненням, колегія суддів зазначила, що законодавець не встановив того,  що період виникнення права на податковий кредит та дата складання податкової накладної обов'язково повинні збігатися у часі. Тому формування податкового кредиту за податковими накладними, отриманими від контрагентів із запізненням, є правомірним.

Наступна новинаПопередня новина