Новини < Повернутися до переліку новин

Регуляція заради дерегуляції

2016-04-08

06 квітня 2016 року на засіданні Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку відбулась презентація Законопроекту «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який в цілому  був схвально оцінений юридичною спільнотою.  

Молодший юрист АК «Правочин»  Михайло Войцеховський взяв участь у його презентації.

Цікавою стала новина про те, що при його створенні автори розділились на три групи, кожна з яких працювала над окремими напрямками нормативного регулювання: корпоративне управління, обіг часток, погодження угод із заінтересованістю та значних правочинів. В такій же «блочній» манері відбулась і його презентація.

Попри те, що із уст присутніх практиків лунали фрази, що цей закон буде майже ідеальним, представники Інституту економіко-правових досліджень наважились підняти питання взагалі про доцільність прийняття цього закону, адже ним розмивається різниця між ТОВ та АТ (через необмежену кількість учасників та відсутність їх переліку у статуті). Говорили також про необґрунтовану необхідність врегулювання питань застави частки у статутному капіталі саме цим законом, тощо. Проте, всі ці зауваження нівелювалися  аргументами авторів проекту.

Представники великого бізнесу зазначали про необхідність доопрацювання механізмів погодження угод із заінтересованістю та значних правочинів, адже ці угоди є основою ведення бізнесу та ділового обороту.

Деякі протиріччя виникли при обговоренні інститутів виключення учасника із ТОВ,  застави його частки та процедури голосування. При дослідженні останньої, піднімалось питання про доцільність створення нового запобіжника – нотаріального посвідчення рішення учасників.

Слід зазначити, що законопроект просякнутий диспозитивністю, свободою, мінімальним формалізмом. Багато питань пропонується регулювати на власний розсуд безпосередньо учасникам, які можуть передбачити правила в статуті або корпоративному договорі. До речі, на цьому ж засіданні, заступником Міністра економіки Юлією Ковалів було анонсовано створення й Закону «Про корпоративні договори».

Представлений на Комітеті законопроект передбачає внесення змін до цілої низки нормативних актів. Такі зміни будуть спрямовані на усунення дублюючих норм в різних законах, усунення конфлікту між законом та статутом, змінення процедури реєстрації ТОВ, зміну багатьох інших процесів. Тобто, Закон, що спрямований на дерегуляцію, реалізується шляхом нової регуляції.

Отже маємо надію, що  цей проект, після доопрацювання, найближчим часом набуде статусу Закону та  вирішить спірні питання які наразі є у практиці створення та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, встановить чіткі, прозорі та зрозумілі  алгоритми реалізації прав та обов’язків їх учасників.   

 

 

 

Наступна новинаПопередня новина